המשרד המוביל בישראל בתחום הנדל"ן, ייעוץ, השקעות נדל"ן וניהול נכסים

לפגישת היכרות ללא התחייבות: 03-6444500

he-icon | en-icon | fr-icon

עסקאות בנכסים מניבים

iStock 000010289328Smallמדוע להשקיע בנדל"ן ?מדוע יותר ויותר אנשים בוחרים להשקיע דווקא בנדל"ן? נדל"ן מניב הוא נכס, אשר בנוסף להיותו בעל ערך הוני , מייצר הכנסה פאסיבית לאורך כל תקופת החזקתו, החל מנקודת רכישתו ועד לנקודת מכירתו ,תחת ההגדרה של "נכס מניב" נכללים דירות/בתי מגורים, מבנים מסחריים, משרדים, אולמות, חנויות, וכו'.

משרדנו מתמחה בניהול נכסים עבור משקיעים, ניהול נכסים מושכרים ושירותים נוספים, אשר יוכלו להפוך את כספו של המשקיע למניב תשואות נאות באופן אופטימלי וללא כאבי ראש מיותרים. לייעוץ ראשוני צרו עימנו קשר בטלפון – 03-6444500.

באמצעות השקעה בנכס מניב ניתן לייצר הכנסה פאסיבית לתקופה אינסופית כאמור, כל עוד מחזיקים בנכס. ניתן גם להשתמש בכלי זה להגדלת ההון הצבור ע"י ביצוע עסקאות אקזיט או השקעה בנכסים מניבים ולייצר לאורך השנים, בשילוב עם מימון נכון, רווחים והכנסות גבוהות. המטרה: בניית תיק נכסים איכותי ומגוון המשביח את עצמו עם השנים תוך הגדלת ההון הצבור ותזרים המזומנים.

ישנם מס' יתרונות ברכישת נכס מניב: תשלום ההלוואה למימון הרכישה ישולם מתזרים המזומנים שהנכס מניב, כמו כן ישנה אפשרות להשבחת הנכס על ידי שיפוצים, או מכירתו כשערכו של הנכס יעלה. ישנן הטבות מס שבאות להקל על המשקיע שרוכש נכס מניב, במקרים רבים ניתן לנכות את הוצאות הריבית לצורך מימון הרכישה, קבלת פחת לצורכי מס וכן הכרה בהוצאות מסוימות על הנכס .

לאחרונה אנו מזהים מגמה של צבירת נכסים רבים, וזאת באמצעות שימוש נכון במינוף פיננסי, הניתן ע"י הבנקים למשכנתאות וחברות הביטוח. למרות שמרנות היתר של המערכת הבנקאית, עדיין ניתן ליהנות מאחוזי מימון גבוהים והון עצמי קטן משמעותית מאשר נדרש קודם.

על אף שההחזר החודשי של המשכנתא ממומן לרוב ע"י דמי השכירות, יש להתייחס בקפדנות יתר לתהליך לקיחת המשכנתא, לתכנן מראש את היחס בין ההכנסות וההוצאות, וזאת על מנת שלא להיקלע לסיטואציות מינוף כושלות .

 

ניתן לחלק את המשקיעים בשוק הנכסים המניבים בישראל ל-3 קטיגוריות עיקריות:

1. משקיעים פרטיים – משקיעים פרטיים רוכשים נכסים מניבים בהיקף כספי של בין מאות ועד מיליוני שקלים בודדים והנכסים משקפים תשואה שנתית של7%-8.5%.. נכסים אלו ניתנים למימוש מהיר יחסית אך אינם מוגדרים כנכסים האיכותיים ביותר בתחום הנכסים המניבים.

2. חברות פרטיות וציבוריות בינוניות – קבוצה זו מחפשת על פי רוב נכסים איכותיים בהיקף של עשרות מליוני שקלים בודדים. רוכשים אלו פועלים בוואקום שנוצר בין חברות הביטוח וחברות הנדל"ן הגדולות המשקיעות בנכסים גדולים במיוחד בהיקפים של עשרות עד מאות מליוני שקלים. הנכסים שהם רוכשים משקפים תשואה של 9%-8.5% . בקבוצה זו פועלות מספר מועט של חברות המתחרות בניהן על מספר מצומצם של עסקאות איכותיות היוצאות מדי פעם לשוק .

3. חברות ביטוח, חברות הנדל"ן הגדולות וקרנות הריט – בקבוצה זו פועלות מספר חברות מצומצם באופן יחסי המתחרות בניהן על מספר מצומצם עוד יותר של עסקאות המוצעות למכירה. קבוצה זו רוכשת על פי רוב פרויקטים שלמים בהיקפים גדולים של עשרות ומאות מיליוני שקלים, וכתוצאה מהנגישות הגבוהה של חברות אלו למקורות מימון ותנאי המימון הנוחים באופן יחסי רוכשות החברות המשתייכות לקבוצה זו נכסים במחירים המשקפים תשואה שנתית מעט נמוכה דהיינו כ 8.5%-7.75%.

שוק הנדל"ן הוא שוק דינאמי ותזזיתי. אזור איכותי כיום יחשב צפוף ורווי מחר ולהיפך. מדינת ישראל הציגה גל עליות מחירים משמעותי בין השנים 2006-2014, אילו איזורים נחשבים היום אטרקטיביים? מהי פנינת הנדל"ן הבאה במדינת ישראל? האם ניתן לייצר תיק השקעות בנכסי נדל"ן במטרה להפיק תשואה עודפת על תשואת השוק?

במידה ששקלתם לרכוש נכס מניב להשקעה, בין אם זו דירת מגורים ובין אם זה נכס מסחרי, בין אם הנכם תושבי ישראל ובין אם תושבי חוץ, משרדנו יסייע וילווה אתכם במלוא ההיבטים של העסקה, בין אם באיתור הנכס, בגיוס מימון למטרת רכישת הנכס, בבחינת כדאיות העסקה, בבדיקות נאותות רחבות ומעמיקות, בבדיקת מצבו המשפטי של הנכס, ניהול משא ומתן עד לחתימת ההסכם, ליווי העסקה לאחר חתימת ההסכם, מעקב אחר ביצוע העסקה, טיפול מול הרשויות השונות (רשות המסים, הרשות המקומית, מנהל מקרקעי ישראל, לשכת רישום המקרקעין וכיו").

המשרד גם עובד בשיתוף פעולה עם מספר משרדי תיווך, תוך היעזרות ביועצים פיננסים ויועצי מס.

משרדנו מטפל בעסקאות הנדל"ן ביסודיות וביעילות, תוך סיום מהיר ומוצלח של כל עסקה, ומתוך ניסיון של שנים בכל תחומי הנדל"ן: בדירות חדשות מקבלן או דירות יד שניה, בניינים, בתים, נחלות, נכסים מניבים, חנויות, נכסים בהליכי כינוס, קרקעות בהליכי הפשרה, מכירת דירות בפרויקטים שונים, רכישת קרקע מופשרת (לעתים ע"י קבוצה רוכשים) ,עסקאות קומבינציה, עסקאות חליפין ואופציות למיניהם.

חשוב לתת את הדעת לעובדה כי עסקה במקרקעין היא עסקה מורכבת, ולאור הסיכונים הרבים הטמונים בה, מומלץ מאוד להתייעץ טרם כריתת העסקה, ולהיות מלווה בעסקה בעורך דין העוסק ומתמצא בתחום.

צרו קשר ללא כל התחייבות !

בטלפון: 03-6444500
או באמצעות מילוי הטופס הבא: