המשרד המוביל בישראל בתחום הנדל"ן, ייעוץ, השקעות נדל"ן וניהול נכסים

לפגישת היכרות ללא התחייבות: 03-6444500

he-icon | en-icon | fr-icon

עו"ד ירושות

iStock 000001424110Smallזקוקים לעו"ד המתמחה בירושות? בין אם מדובר בעו"ד צוואות – שאמון על עריכת הצוואה ובין אם מדובר בעו"ד שדואג לצו קיום צוואה – משרדנו מספק את כל השירותים תחת קורת גג אחת, בנוסף לשירות נוטריון המאפשר לפשט ולזרז הליכים כאשר נזקקים לשירותים שרק נוטריון מוסמך לתת.

כשאדם נפטר ולא הותיר אחריו צוואה, מועבר עזבונו ליורשיו בהתאם לסדר עדיפויות הקבוע בחוק הירושה, תשכ"ה-1965 כדלקמן:

 

זכות הירושה של בן זוג

11. (א) בן-זוגו של המוריש נוטל את המיטלטלין כולל מכונית נוסעים השייכים, לפי המקובל ולפי הנסיבות, למשק הבית המשותף, ונוטל משאר העזבון –

(1) אם הניח המוריש ילדים או צאצאיהם או הורים – חצי;

(2) אם הניח המוריש אחים או צאצאיהם או הורי הורים – שני שלישים, ובלבד שאם ערב מותו של המוריש היה בן הזוג נשוי לו שלוש שנים או יותר וגר עמו אותה שעה בדירה הכלולה, כולה או חלקה, בעזבון, יטול בן-הזוג את כל חלקו של המוריש בדירה האמורה, ושני שלישים מהנותר משאר העזבון;

(ב) אם לא הניח המוריש קרוב מן המנויים בסעיף קטן (א), יורש בן הזוג את העזבון כולו.

(ג) המגיע לבן-זוג על-פי עילה הנובעת מקשר האישות, ובכלל זה מה שאשה מקבלת על פי כתובה, ינוכה מחלקו בעזבון; הוראה זו לא תחול על מה שמגיע לבן-זוג לפי חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973, או לפי הסכם ממון כמשמעותו באותו חוק, ואינה באה לפגוע בזכותו של בן-זוג לקבל מן העזבון מה שהמוריש קיבל לרגל הנישואין על מנת להחזיר כשיפקעו.

 

סדר העדיפות בין קרובי המוריש

12. ילדי המוריש קודמים להוריו, הוריו קודמים להורי הוריו.

 

החלקים בעזבון

13. ילדי המוריש חולקים ביניהם בשווה, וכן חולקים הורי המוריש ביניהם והורי הוריו ביניהם.

דהיינו – במידה שהמנוח הותיר אחריו בן זוג וילדים, בן הזוג זכאי לכל המיטלטלין הקשורים במשק הבית והמכונית, וביתר העיזבון בן הזוג זכאי למחצית מן הירושה והילדים חולקים במחצית הנותרת.

במידה שהמנוח הותיר אחריו בן זוג ללא ילדים, הירושה מתחלקת שווה בשווה בין בן הזוג ובין הורי הנפטר.

במידה שהמנוח הותיר אחריו בן זוג אך לא הותיר ילדים והורים, הירושה מתחלקת לבן הזוג הנותר – 2/3 והאחים מתחלקים ב-1/3 הנותר.

במידה שהמנוח הותיר אחריו בן זוג ללא ילדים, ללא הורים וללא אחים, בן הזוג יורש את כל העיזבון.

במידה שהמנוח לא היה נשוי ואין לו ילדים, הוריו ואחיו מתחלקים בכל העיזבון.

במידה שהמנוח לא הותיר בן זוג ויש לו ילדים, ילדיו חולקים בעיזבון, ואם ילדיו אינם בחיים ויש לו נכדים, הנכדים חולקים בעיזבון.

במידה שלמנוח לא היה בן זוג, הורים או ילדים או אחים, הורי הוריו וצאצאיהם חולקים בעיזבון.

במידה שהמנוח היה ערירי, עובר העיזבון לניהולו של האפוטרופוס הכללי, שם הוא נשמר מספר שנים כדי לאפשר ליורשים שיתגלו לקבל את העיזבון ולאחר חלוף הזמן הקבוע בחוק, עובר העיזבון למדינה.

משרדנו בקיא בדיני הירושה ומעניק ללקוחותיו שירותי ניהול וייצוג משפטי מקצועיים ומיומנים בתחום תוך הבנה מעמיקה לסערת הרגשות בה לקוחותינו מצויים ברגעי האבל הקשים.

 

צו ירושה

צו ירושה ניתן מאת רשם הירושות/בית המשפט לענייני משפחה, המפרט לפרטי פרטים את היורשים החוקיים של הנפטר ואת אופן חלוקת עזבונו, זאת בהתאם להוראות חוק הירושה ע"פ דין כאשר הנפטר לא הותיר אחריו צוואה.

לשם קבלת צו ירושה ע"פ דין, יש להגיש בקשת צו ירושה לרשם הירושות. צו הירושה הינו המסמך המשפטי המאשר את ביצועה הירושה ע"פ חוק, אך אינו מבצע אותה בפועל. לפיכך,

אחר קבלת הצו, יש לפנות לעו"ד מוסמך לדיני ירושה על-מנת שיבצע את חלוקת העיזבון בפועל ורישומו למשל בלישכת רישום המקרקעין במידה וקיימים בעיזבון נכסי מקרקעין.
פעמים רבות ביצוע צו הירושה על פי דין גורם לסכסוכים בקרב היורשים ומכאן חשיבות עריכת צוואה ע"י האדם טרם מותו.

אופן ניהול ההליך הסבוך של קבלה וביצוע צו ירושה ע"פ דין, הינו בעל חשיבות מכרעת על תוצאותיו במובן הרגשי והכלכלי כאחד. לכן, מומלץ לפנות לעו"ד הבקיא בתחום דיני הירושות ובעל ניסיון אשר יסייע ליורשי הנפטר לצלוח שלב קשה זה, מחוץ לכתלי בית המשפט, ללא מחלוקות וסכסוכים מיותרים וכואבים לכולם ולהניב את הפתרון הטוב ביותר.

לקבלת שירותינו בעניין ירושות צרו עימנו קשר בטלפון 03-6444500 או בטופס יצירת הקשר משמאל.

צרו קשר ללא כל התחייבות !

בטלפון: 03-6444500
או באמצעות מילוי הטופס הבא: