המשרד המוביל בישראל בתחום הנדל"ן, ייעוץ, השקעות נדל"ן וניהול נכסים

לפגישת היכרות ללא התחייבות: 03-6444500

he-icon | en-icon | fr-icon

מימוש זכויות בנייה

iStock 000011589479Smallמהן בכלל זכויות בניה? מהם "אחוזי בניה"? האם ניתן להצמידן לדירה בבית משותף? האם הצמדתן דורשת הסכמה מפורשת או די בהסכמה מכללא?

"אחוזי בניה" הם היחס שבין השטח הכולל המותר לבניה במגרש ולבין שטח המגרש כשהוא מבוטא באחוזים". הכוונה לגודל השטח המותר לבניה (שטח רצפה), ביחס לשטח של חלקת האדמה שעליה מבקשים להקים את המבנה.

"זכויות בנייה" הן אפשרויות הבניה והשימוש הניתנים לגבי קרקע מסוימת לפי תכנית בנין עיר תקפה.

כשמדברים על זכויות הבניה בבית משותף, הרי שזכויות הבניה הינן נכס, שהינו בבעלות משותפת של דיירי הבית המשותף, אף על פי שאינו חלק מן הרכוש המשותף. הזכויות הללו נובעות מהבעלות בקרקע, וכיון שהקרקע עליה ניצב בית משותף שייכת במשותף לדיירים, גם זכויות הבניה עליה שייכות להם במשותף.

אחוזי בניה בלתי מנוצלים הם זכות בעלת ערך השייכת לכל בעלי הדירות יחד.

משרדנו הינו משרד עו"ד מקרקעין המתמחה באיתור ובדיקה של זכויות הבניה החלות על המקרקעין ובכלל זה רשימת תכניות החלות על הקרקע וסטטוס, יעוד ושימושים על פי תוכנית בנין עיר, שטחי בניה, קווי בניין, גובה, אפשרויות בניה חדשה או תוספות, התראות, הסדרי קרקע, בניין לשימור, עסקאות פינוי בינוי, מידע ראשוני בדבר חבות בהיטל השבחה ומידע להיתר בניה ושימוש חורג.

כמו כן, משרדנו בודק האם רובצים שעבודים, או עיקולים על הקרקע, האם רשומות הערות אזהרה, הפקעות, צווי הריסה על הקרקע, האם יש הכרזות מיוחדות על הנכס כגון אתר עתיקות וכו'.

במידה שמדובר באדמת מנהל מקרקעי ישראל, משרדנו בודק את הסכמי הפיתוח, הסכמי החכירה והאם שולמו דמי היוון.

משרדנו עורך בירור ראשוני על מנת לסייע לבעלי דירות ליזום ולקדם פרויקטים של מימוש זכויות בניה במקרקעין שבבעלותם בדרכים שונות כגון פינוי בינוי ותמ"א 38.

במסגרת זו, משרדנו בוחן את זכויות הבניה שניתן לממש בנכס ופועל לשינוי תכנית בניין עיר החלה על המקרקעין.

צרו עמנו קשר כבר עכשיו לקביעת פגישות היכרות ללא כל התחייבות בטלפון 03-6444500 או בטופס יצירת הקשר שמשמאל.

צרו קשר ללא כל התחייבות !

בטלפון: 03-6444500
או באמצעות מילוי הטופס הבא: