המשרד המוביל בישראל בתחום הנדל"ן, ייעוץ, השקעות נדל"ן וניהול נכסים

לפגישת היכרות ללא התחייבות: 03-6444500

he-icon | en-icon | fr-icon

ייצוג בבוררות

iStock 000015356896Smallבוררות היא שיטה ליישוב סכסוכים במסגרתה, הצדדים לסכסוך מסכימים להביא את עמדותיהם בפני בורר שהוא צד שלישי, אובייקטיבי, במקום לפני שופט, על מנת שיכריע בסכסוך. הליך הבוררות הנו הליך שיפוטי המתנהל מחוץ לכתלי בית משפט ומוסדר בחוק הבוררות.

בהתאם לחוק הבוררות, במידה ובהסכם שבין הצדדים קיימת הוראה, לפיה, כל המחלוקות שבין הצדדים יועברו לבוררות, עליהם לפנות לבוררות על מנת לברר את המחלוקת שביניהם ולא לבית משפט. בפני הבורר יקוים הליך מעין שיפוטי, הבורר ישמע את טענות הצדדים, יבחן את הראיות שיובאו בפניו, ויכריע במחלוקת במסגרת פסק בורר. בחוק הבוררות נקבי עי ניתן לאשר את ספק הבורר בבית משפט בהליך פשוט ועם אישורו, פסק הבורר הופך לפסק דין לכל דבר ועניין לרבות האפשרות לאוכפו במסגרת ההוצאה לפועל.

השאלה האם לפנות לבוררות או לבית המשפט עולה כבר בעת ניסוח הסכם ההתקשרות שבין הצדדים לעסקה המתלבטים בשאלה האם לכלול בהסכם "סעיף בוררות".

משרדנו הינו משרד עו"ד מסחרי ואזרחי המתמחה בייצוג לקוחות בהליכי בוררות מסחרית. הבנה מעמיקה בדיני הבוררות היא המכריעה את הכף בין הצדדים ואין די בהבנת התחום העסקי או המשפטי גרידא.

צרו עמנו קשר כבר עכשיו לקביעת פגישות היכרות ללא כל התחייבות בטלפון 03-6444500 או בטופס יצירת הקשר שמשמאל.

הבנה מעמיקה בדיני הבוררות מכריעה את הבוררות עצמה ומשפרת את סיכויי ההצלחה בבוררות. לכך תורמים ניסוח נכון של הסכם הבוררות מבעוד מועד, צירוף צדדים אשר הינם רלבנטיים להליך, חקירת מומחים, עירוב בית משפט במידת הצורך (למשל בהוצאת צווים במידת הצורך להבאת עדים), השמעת ראיות בזמן, אישור פסק הבורר בפני בית המשפט.

להליך הבוררות יתרונות רבים על פני ההליך הרגיל בפני בית המשפט, ובעיקר משך הזמן הקצר יותר של משכו של הליך הבוררות לעומת זה שבפני בית המשפט.

בהליך הבוררות ניתן גם לבחור בהסכמת הצדדים, את הבורר שיכריע במחלוקת (בבית משפט לא ניתן לבחור את זהות השופט שידון בתיק), ניתן גם לקבוע כי ההליך ותוצאותיו לא יפורסמו, וההליך מאפשר לצדדים גמישות רבה וחופש פעולה לעניין בחירת הכללים לפיהם יתנהל ההליך, כל זאת מראש ובהסכמה.

בהתאם לחוק הבוררות, הצדדים יכולים לקבוע שהבורר לא יהיה כבול לסדרי הדין ולדיני הראיות הנהוגים בבית המשפט ובכך ניתן לחסוך זמן רב ודיונים רבים, המוקדשים בבתי המשפט לענייני פרוצדורה וקבילות ראיות. כשמדובר בבורר מקצועי, הצדדים יכולים להניח שגם אם יסטו מדיני הראיות הנוהגים בבתי המשפט הרגילים, הרי שהבורר ידע לשקול ולתת לכל ראיה את משקלה הנכון בעת שיינתן הפסק, זאת בשל מומחיותו ובקיאותו בתחום הסכסוך שבין הצדדים.

גם בעניין העלויות לבוררות יתרון רב שכן, בבית המשפט על התובע לשלם אגרת בית משפט אשר סכומה נגזר מסכום התביעה, בעוד שבבוררות, אין אגרה אך על הצדדים לשאת בשכר טרחת הבורר.

לסיכום, בטרם פונים להליך הבוררות, יש לשכור שירותיו של משרד עורכי דין המתמחה בליטיגציה ובהליכי הבוררות בפרט, שכן, לא כל עורך דין, הבקיא בתחום המסחרי עסקי של החברה, בקיא גם ברזי הליכי הבוררות והטקטיקה בייצוג בבוררות.

צרו עמנו קשר כבר עכשיו לקביעת פגישות היכרות ללא כל התחייבות בטלפון 03-6444500 או בטופס יצירת הקשר שמשמאל.

צרו קשר ללא כל התחייבות !

בטלפון: 03-6444500
או באמצעות מילוי הטופס הבא: